הבלוג - פשוט לשחות - המרכז ללימודי שחייה בירושלים 0524238659
       
   
פרטי התקשרות :
טל' : 052.4238.659
info@simplyswim.co.il

שעות פעילות :
א'-ה' : 08:00-22:00
ו' : 08:00-18:00


בריכות בירושלים
מלון גני י"ם - שד' הרצל

 
 

ינואר 2012
דף הבית >> בלוג >> ינואר 2012
בלוג לימוד שחייה בירושלים
   

  1. על לימוד שחייה ואהבה

  2. לעצור ולהקשיב

  3. להגדיל את העוגה
על לימוד שחייה ואהבה
2 בינואר 2012
 
בשני התחומים אני לא מומחה גדול אבל אפשר להגיד שחוויתי לא מעט באהבה וגם בלימודי שחייה לילדים. וכך בעודי מהרהר בקול מצאתי כמה דברים דומים מאוד שקורים בשניהם.
בהתחלה הכול נראה חדש וכיף ,כל מפגש נראה שונה מהשני, לומדים דברים חדשים
(באהבה אחד על השני). הדברים הולכים מהר וחלק ונראה שבקצב הזה אוטוטו אפשר לרשום את הילד לאולימפיאדה (או להירשם ברבנות).
ואז מגיעה השגרה, המפגשים חוזרים על עצמם, עושים את אותם דברים שוב ושוב, לכאורה לא רואים התקדמות ומרגישים תקועים.
במיוחד ברגעים כאלו חשוב להפתיע ולגוון, לראות את השני (הילד מאחורי השחיין) ללוות ברגעי קושי ותסכול ומעל הכול לפרגן על כל דבר קטן. 
לפעמים אתה מרגיש חסר ביטחון, בעיקר לפני תחרות שחייה, ואולי אפילו מאוכזב. מרגיש שהשקעת את כל כולך ולא קיבלת את התוצאה שרצית.  
אתה יוצא פגוע ונשבע לעולם לא לחזור רוצה להתקרב לדבר כזה יותר מעוצמת הכאב והפגיעה.
יש גם רגעים שאתה מרגיש שגילית משהו חדש, שהכול מתחבר וזורם, כמו באהבה כשאתה נמצא עם האדם הנכון ברגע ובמקום הנכון. 
במקרה שלי כמדריך שחיה יש עוד מכנה משותף בין לימוד שחייה לאהבה בשניהם הגבר
עושה את כל העבודה :-)
 
 
לעצור ולהקשיב
5 בינואר 2012


לא מזמן ערכנו תחרות שחייה בסגנון גב חתירה בבריכת בית טיילור, קריית יובל בירושלים. לי כמדריך שחייה היה חשוב להכין את התלמידים שלי לתחרות.
לכן הזמנתי את התלמידים המתקדמים ,בחודש שלפני התחרות, לבוא לשיעור שני בשבוע על חשבוני.
אחת מהתלמידות הגיעה לשני שיעורים בשבוע, נשארה להתאמן אחרי השיעורים, ובכלל לקחה את ההכנה לתחרות בצורה מאוד רצינית. וגם שיפרה את סגנון השחייה שלה והגיעה במדידת הזמנים לתוצאות מצוינות. יום התחרות הגיע כל המשפחה והחברים הגיעו לעודד. אני זוכר רגע לפני התחרות יושב איתה יחד עם ההורים מעודד אותה ואומר לה שעם התוצאות שלה יש לה סיכוי להגיע לשלושת המקומות הראשונים, ומעל הכול אני גאה בה בהשקעה והרצינות שהיא התאמנה מעבר למקום שהיא תגיע בתחרות השחייה. בזמן התחרות עצמה היא מאוד התרגשה ושחתה בתנועות קצרות ומהירות והגיעה לתוצאה ארוכה בכמה שניות מזו שהגיעה במדידות.
אני זוכר את האכזבה שהייתה בפניה כשהיא יצאה מהמים ושמעה את התוצאה.
באותו רגע רצו ההורים וגם אני לנחם אותה ולומר לה שזה לא נורא והעיקר המאמץ וההשקעה וזה לא משנה לאיזה מקום היא הגיע וזה בכלל לא חשוב.
בעצם עשינו כל מה שאנחנו חושבים שצריך לעשות כדי לגונן עליה להוציא אותה מהתחושה המרירה של האכזבה.
אבל בעצם לא ממש היינו איתה, לא ניסינו להזדהות איתה ועם התחושות שלה להבין מה עובר לה בראש ופשוט להתחבר רגע אליה. היא התאמצה כל כך להגיע מוכנה לרגע התחרות ואיכשהו הכול התפקשש. בדיעבד היינו צריכים ההורים ואני לנהוג אחרת. לשבת איתה רגע בשקט ולומר לה:" אני יכול להבין למה את מרגישה כך. התאמצת כל כך לקראת התחרות ובאמת הגיע לך להשיג תוצאה טובה יותר". לפעמים אנחנו כהורים ומדריכי שחייה קשה לנו לראות את הילדים שלנו סובלים. אנחנו ממהרים מדי לפעול לנסות לפתור להוציא אותם מהמקום הזה שקשה לנו איתו לא פחות ממה שהוא קשה להם. בעוד שאנחנו צריכים בעצם פשוט להיות איתם, ולהקשיב להם.
     
    להגדיל את העוגה
9 בינואר 2012

הפועל ירושלים פתחו מחדש את בית הספר לשחייה שלהם במתנ"ס פיליפ לאון פה בקריית יובל ירושלים. לא מזמן נתקלתי בדרור רכז השחייה שלהם. וככה החלפנו כל מיני עניינים בשחייה איך בונים תוכנית שנתית אתרי אינטרנט מעניינים. אני זוכר שהשיחה הייתה  מאוד מעניינת ונעימה למרות שהוא אמור להיות המתחרה הגדול שלי. ואז ברגע של גילוי לב אני זוכר את עצמי אומר לו. שיש יותר מקומות של לימוד שחייה בירושלים אשר מרוכזים בשכונה אחת כמו קריית יובל. דרור הקשיב ואמר :"החוכמה הגדולה היא לא איך כל אחד מאיתנו לוקח נתח גדול יותר מהעוגה על חשבון השני, אלא איך אנחנו ביחד מגדילים את גודל העוגה ומעניינים יותר ילדים בלימוד שחייה." אני חשבתי לעצמי כמה הרעיון שלו הוא חיובי ומגדיל. במקום שצריכה להיות תחרות אפשר להכניס רוח של שיתוף פעולה. כמה זה נדיר לשמוע דבר כזה בענף ספורט ושהוא מאוד תחרותי ואינדיבידואליסטי.
 
     
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
   
  ארנון אבני - שחייה לאיכות חייםגלגל הצלה-הידרותרפיהשילובים - מרכז לספורט ובריאותמדריך עסקים,וואטסו ושחיית תינוקות בצפוןהדרכת יוגה לילדים - סדנאות לימוד וחוגים,דרך המים-מרכז שחייה לתינוקות וילדיםהידרותרפיה,בית ספר לשחייה בפתח תקווה,לימוד שחייה בחיפה,swimming lessons in jerusalem,private swimming lesson,סיורים בירושלים

לייבסיטי - בניית אתרים