פשוט לשחות - Simply Swim - תרגילים לשחייה מהירה
       
   
פרטי התקשרות :
טל' : 052.4238.659
info@simplyswim.co.il

שעות פעילות :
א'-ה' : 08:00-22:00
ו' : 08:00-18:00


בריכות בירושלים
מלון גני י"ם - שד' הרצל

 
 

 

תרגילים לשחייה מהירה

מאת : עמי חלפון
שחייה מהירה בין אם לכושר או לתחרות היא אומנות קשה לרכישה. שחייה מהירה דורשת כוח, סיבולת וטכניקה טובה. 
טכניקת שחייה טובה מאפשרת לשחיינים לשחות לזמן ארוך יותר מבלי להוציא אנרגיה מיותרת לעומת שחיינים שמשתמשים רק בתנועות מהירות. לכן המפתח לשחייה מהירה הוא ליעל את טכניקת השחייה תוך כדי חיזוק השרירים והסיבולת. מדריכי פשוט לשחותמרכז לימוד שחייה בירושלים, ריכז לפניכם מספר תרגילים שיעזרו לכם לפתח את מהירות השחייה שלכם.  
ספרינטים
נהוג לשלב בין משחים מהירים (שחייה בעצימות גבוהה) ואיטיים למרחקים בין 25-50 מטרים או קצת יותר. תרגיל זה נועד לתת לשחיינים את התחושה בזמן תחרות של הקצב שחייה (מספר תנועות בדקה). שילוב בין משחים איטיים למהירים מאמנים את השריר למקצבים השונים שהוא צריך להגיע אליהם בזמן התחרות. מאמן יכול לתת  תרגיל שבו שוחים בשחייה רגועה 25 מטרים ואז בספרינט ל35 מטרים, ושוב שחייה איטית ל40 מ' אחריה שחייה מהירה ל20 מ'.
תרגילים נוספים :
1. אם היעד שלנו הוא לשחות 100 מטר בזמן של 1:00.
אנחנו נשחה באימון ספרינטים קצרים יותר ולאפשר זמן מנוחה בלתי מוגבל בין המשחים, כדי לאפשר לגוף להתאושש ולהיות מוכן לספירנט הבא.
דוגמא 
25X2 ב15 שניות לכל 25 מטר.
30X2 ב18 ש' לעל 30 מטר.
100 שחייה איטית ורגועה.
מנוחה של 3-5 דקות.
40X2 ב24 שניות.
50X2 ב30 שניות.
200 שחייה איטית
3-5 דק' מנוחה.
תרגיל 2 : 8-10-12-14 
8 תנועות ב100% מהירות לשחות את שאר הבריכה במהירות איטית מנוחה של דקה.
10 תנועות ב100% מהירות לשחות את שאר הבריכה במהירות איטית מנוחה של דקה.
12 תנועות ב100% מהירות לשחות את שאר הבריכה במהירות איטית מנוחה של דקה.
14 תנועות ב100% מהירות לשחות את שאר הבריכה במהירות איטית מנוחה של דקה.
תרגיל 3
להתחלק לזוגות כך ששחיין אחד יוצא מהמים ומזניק את בן זוגו לספרינט של 10 שניות.
בתום המדידה השחיין היבש מסמן בעזרת חישוק (או כל דבר אחר ששוקע) את המרחק אליו הגיע השחיין. מבצעים מדידה נוספת במטרה לשבור את השיא ולהגיע רחוק יותר.
זוהי דרך מצוינת לתת לכל שחיין פידבק מיידי על המהירות שלו ויעד ברור אליו וגם אפשרות מצוינת לבנות קשרים אישיים בין השחיינים במהלך לימודי שחייה בירושלים.
 
שחיית אגרופים
בתנועת הידיים כפות ידינו ,בגלל שטח הפנים הגדול שלהם, מקדמות אותנו בצורה משמעותית שאנו שוכחים שגם שאר היד משתתפת בגריפה. שחייה בכפות ידיים מאוגרפות מעבירה את הפוקוס שלנו לתפיסת המים והגריפה של המרפק והזרוע, גריפה יעילה עם כל היד תאפשר לנו להתקדם בצורה מקסימלית ולהגיע למהירויות גבוהות יותר.

בעיטות רגליים יעילות
מומחים טוענים שתנועת הרגליים אחראית ל-15%-20% אצל שחייני העילית. אם כך מדוע אנו מייחסים חשיבות לבעיטות הרגליים לימוד שחייה למבוגרים בירושלים אם התרומה שלהם להתקדמות היא יחסית נמוכה?
מכיוון שתנועת רגליים יעילה מבזבזת  פחות אנרגיה, עוזרת לשמור על הרגליים על פני המים , מציפה את הגוף בצורה טובה יותר, יוצרת פחות התנגדות, מוסיפה כוח ומהירות בזמן הטיית הגוף מצד לצד (בחתירה) וכל אלו בסך הכול תורמים למבנה ההידרו-דינמי של השחיינים ומגדילים את מהירותו.
תרגילים לבעיטות רגליים
1. לקחת את התוצאה הטובה ביותר שלך למרחק 50 מטר (בסגנון שחייה שאתה מתאמן עליו) להוסיף 15 שניות ולנסות להגיע בתנועת הרגליים עם קרש לתוצאה הזו.
דוגמא : סגנון חתירה תוצאה 1:00 דקות ל-50 מטרים.
להגיע לתוצאה של פחות מ- 1:15 דקות רק באמצעות בעיטות רגליים עם קרש.
לאחר שהגעתם ליעד הזה תנסו להוריד שנייה ולהגיע ליעד החדש.
וכך חוזר חלילה, עד אשר לתוצאה שממנה לא תצליחו לרדת.
2. בעיטות רגליים 8X50 מטר יציאה כל 2 דקות. כלומר לסיים 50 מטר רק עם תנועת רגליים בפחות משתי דקות כולל את הזמן מנוחה עד היציאה הבאה. כך 8 פעמים.
 

 
 
 
   
  ארנון אבני - שחייה לאיכות חייםגלגל הצלה-הידרותרפיהשילובים - מרכז לספורט ובריאותמדריך עסקים,וואטסו ושחיית תינוקות בצפוןהדרכת יוגה לילדים - סדנאות לימוד וחוגים,דרך המים-מרכז שחייה לתינוקות וילדיםהידרותרפיה,בית ספר לשחייה בפתח תקווה,לימוד שחייה בחיפה,swimming lessons in jerusalem,private swimming lesson,סיורים בירושלים

לייבסיטי - בניית אתרים