פשוט לשחות - Simply Swim - סוגי טיפול הידרותרפי
       
   
פרטי התקשרות :
טל' : 052.4238.659
info@simplyswim.co.il

שעות פעילות :
א'-ה' : 08:00-22:00
ו' : 08:00-18:00


בריכות בירושלים
מלון גני י"ם - שד' הרצל

 
 


 סוגי טיפול הידרותרפי
מאת : אפרת יושע


ישנן טכניקות מגוונות בטיפול הידרותרפיה בירושלים. שיטות אלו התפתחו כדי לטפל במחלות ובמצבים שונים.
שיטת הטיפול ייקבעו בסופו של דבר מתוך דיאלוג בין המטופל והמטפל.תפקידו של המטפל הוא לבחון את אופי המחלה או המקרה העומד לרשותו ולהחיל עליו מתוך סך שיטות הטיפול והידע העומדים לרשותו את הטיפול האפקטיבי ביותר המותאם למטופל באופן אישי. כמו-כן יש לקחת בחשבון את אופיו של המטופל והעדפותיו האישיות. האם המטופל טיפול קבוצתי או פרטני? האם הטיפול יהיה דינאמי או סטטי? טיפול אחד בשבוע או יותר? מה יהיה אורך הטיפול? האם הטיפול ישלב פן נפשי או רק במישור הפיזי?


ג'הארה
הטיפולי הידרותרפיה בירושלים  נעשה בציפה על הגב בתנועות מעגליות וארוכות על ידי תמיכה של אביזרי ציפה לרגליים . המטפל מניע את המטופל על ידי משיכות עדינות של הראש והעורף באמצעותן הוא משיג התארכות ושחרור של עמוד השדרה והגב וחווית רגיעה עמוקה ושחרור מלחצים נפשיים. הטיפול כולל עיסויים לחיצות ומתיחות עדינות לשחרור השרירים בגב והמפרקים. 

מטרת הטיפול : הארכת עמוד השדרה ושיכוך הכאבים הנובעים מכך.
קהל היעד : נועד לאנשים הסובלים מכאבי גב או בעיות אורתופדיות אחרות.

וואטסו
טיפול וואטסו בירושלים פותחה על ידי הרולד דאל בארצות הברית, היא משלבה עקרונות מעולם הזן ,עיסויים מעולם השיאצו ושיטת הטנסו. בשיטה זו המטופל צף על הגב בתנוחה עוברית והמטפל מניע אותו על פני המים בתנועות של כיפוף ופשיטה תוך כדי עיסוי ולחיצות עמוקות.

מטרת הטיפול : הירגעות עמוקה, הקלה בכאבים, שחרור שרירים נוקשים, הגדלת טווח התנועה של השרירים.
קהל יעד : אנשים הסובלים מחרדות, כאבי שרירים וגב, או מתח נפשי. מומלץ לנשים בהריון (מהחודש הרביעי ואילך)

הליוויק
שיטה זו מובילה את המטופל באמצעות  10 שלבים לעצמאות מוחלטת במים ללא צורך במצופים. השחיין לומד לשלוט בשיווי המשקל ובנשימה ומתרגל באמצעות משחקים ופעילויות תנועות שאין ביכולתו לבצע מחוץ למים.

קהל היעד : אנשים בעלי נכות פיזית.
מטרת הטיפול : יכולת לצוף ולנשום ללא תמיכת מצופים אשר יובילו את המטופל לשחייה עצמאית. יכולת זו לאנשים בעלי                        נכויות מעלה את הביטחון, הדימוי העצמי והמוטיבציה לאור הקושי שהם חווים בתנאי יבשה בשל נכותם 

באד ראגאז
המטופל אשר שוכב במים, בצורה מאוזנת או אנכית,באמצעות  אביזרי ציפה המוצמדים לעורף, הגב התחתון, המותניים והקרסוליים. זאת כדי לקבע אותם ולמנוע מהם תנועה ובו בזמן להשאיר אותם במצב מנוחה.
המטפל מבצע תרגילים בצורה סטטית או דינאמית, באמצעות תרגילי התנגדות ויציבה, כאשר הוא שוכב על הגב, על הצד או על הבטן. כאשר רק החלק בגוף איתו עובדים נמצא מתחת לפני המים.


מטרת הטיפול : חיזוק שרירי פלג הגוף העליון הארכת טווחי התנועה.
קהל היעד : מומלצת לאנשים הסובלים משיתוק מוחין אשר פוגע בחלקי המוח אשר אחראים על  יכולת התנועה. הארכת
                 רקמות השריר והסיבים הנעשית בטכניקה זו, כמו גם הרפיית השרירים יכולה להועיל מאד בתסמיני המחלה
                 אשר מתבטאים בנוקשות שרירים ספסטית. שיטה זו טובה לשחרור שרירים ולכן היא מומלצת לבעלי טונוס
                 שרירים גבוה.


הידרותרפיה קונבנציונלית
הידרותרפיה בירושלים קונבנציונאלית מערבת תרגילים רפואיים מעולם הפיזיותרפיה באמצעות עזרי ציפה שונים ומשתמשת בתכונות המים (הציפה, אובדן משקלת, מערבולות) על מנת להקל על תסמיני המחלה. המים החמימים מאפשרים את תחושת קלות הגוף ולכן מאפשרים טווח תנועות רחב מהמטופל.

מטרת הטיפול : הגדלת טווח תנועה של המפרקים והשרירים,רגיעה, שיכוך כאבים, טיפול בבעיות רגשיות והתנהגותיות. 
קהל היעד : נועד לטפל בבעיות אורתופדיות, נוירולוגיות, ראומטולוגיות וגם ילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז, אוטיזם, סף  
                  גירוי גבוה/נמוך, כמו גם בעיות רגשיות כגון סף תסכול נמוך, התפרצויות כעס.
.


 
 
 
   
  ארנון אבני - שחייה לאיכות חייםגלגל הצלה-הידרותרפיהשילובים - מרכז לספורט ובריאותמדריך עסקים,וואטסו ושחיית תינוקות בצפוןהדרכת יוגה לילדים - סדנאות לימוד וחוגים,דרך המים-מרכז שחייה לתינוקות וילדיםהידרותרפיה,בית ספר לשחייה בפתח תקווה,לימוד שחייה בחיפה,swimming lessons in jerusalem,private swimming lesson,סיורים בירושלים

לייבסיטי - בניית אתרים