פשוט לשחות - Simply Swim - איך לומדים לשחות מהר?
       
   
פרטי התקשרות :
טל' : 052.4238.659
info@simplyswim.co.il

שעות פעילות :
א'-ה' : 08:00-22:00
ו' : 08:00-18:00


בריכות בירושלים
מלון גני י"ם - שד' הרצל

 
 

 


איך לומדים לשחות? ומהר

מאת : אפרת יושע


לימוד השחייה הוא תחום שמצריך קואורדינציה, שליטה בנשימה, התמודדות עם פחד ממים עמוקים ולאבד שליטה. התקופה של רכישת היכולות הללו יכולה לנוע בין שלושה לשמונה חודשים. אז מה עדיף? קייטנה בירושלים 2017 לימוד שחייה במבשרת ציון ? .מאמר זה אמנם לא יספק פתרונות קסם, אך יצביע על קיצורי דרך וייתן טיפים כיצד להאיץ את תהליך רכישת השחייה.
 
גיל
ככל שגיל הילד עולה, כך עולות הקואורדינציה שלו ויכולתו להתרכז ולהקשיב. עם העלייה בגיל יורד הצורך להפיג את שגרת האימון במשחקים ואפשר להספיק לבצע יותר תרגילים. וכתוצאה מכך גם קצב לימוד השחייה בירושלים עולה. לרוב הם באים יותר מוכנים לשיעורים עם בסיס טוב יותר. כמו-כן ככל שגיל הלומד עולה, כך הוא נחשף למים יותר.
 
תרגול
אפשר להסביר לילד את עקרונות השחייה בכמה דקות ומחוץ לברכה הוא יוכל לבצע את התנועות יפה, אך כדי להתקדם במים ולשמור על ציפה נכונה צריך לשלב מספר דברים יחד (תנועות ידיים ורגליים, נשימה) ברמת דיוק גבוהה. לכן ישנה חשיבות גבוהה לתרגול מרובה. אם קבעתם שיעור אחד בשבוע, מומלץ לבוא פעמיים נוספות לברכה לתרגול של ארבעים דקות לפחות. כדאי לבקש מהמדריכים להמליץ על תרגילים (גם דברים שלמדו בשיעור וגם חומר לקראת השיעור הבא). 
 
טיפ 1: שימו את התיק עם ציוד השחייה ברכב בתחילת היום, תכננו להגיע לברכה לפני שמגיעים לבית. כך יש סיכוי גבוה יותר לבוא לברכה, הרי בבית אפשר למצוא הר של סידורים...
טיפ 2: תקבעו מראש עם חבר לברכה. הפגישה עם חבר מחייבת יותר מאשר  החלטתך בלבד. השחייה והאימון עם החבר יוסיפו עניין, הנאה ואתגר.
טיפ 3: רכשו מנוי לברכה (ולא כרטיסיות), דאגו שלילדים יהיה כמה שיותר זמן ברכה (גם לפני ההרשמה ללימודי שחייה וגם בזמן לימודי השחייה). גם אם הם אינם מבצעים בברכה את התרגילים משיעורי השחייה, השהות במים מעניקה להם ביטחון ותחושת נוחות גדולה יותר ומשפיעה על מידת התקדמותם בשחייה. בנוסף לכך, המנוי עדיף על כרטיסיה בשל התחושה שכדאי לנצל את המנוי (במיוחד אצל הישראלים), כך שהבילוי בברכה יהיה המועדף על המשפחה.
 
מספר שיעורי שחייה בשבוע 
עדיף לקבוע שני שיעורי שחייה בשבוע (אם אפשר - שלוש) לצורך התרגול. רוב האנשים מרגישים יותר מחויבות אם קובעים פגישה בתשלום מאשר במקרה של החלטה אישית. 
טיפ : ברוב המקומות שני שיעורי שחייה קבוצתיים מזכים בהנחה משמעותית על השיעור השני (אצלנו, למשל, ניתנת הנחה של 50% על השיעור השני בשבוע), בדקו זאת. 
 
קייטנת שחייה 
במסגרת של קייטנה בירושלים אוגוסט 2017  ברוב במקומות מספקים שיעורי שחייה מדי יום בהיקף של 3 שבועות. חישוב פשוט מגלה שהילדים מקבלים 15 שיעורי שחייה רצופים שהם שווי ערך לארבעה חודשי לימוד שחייה בקבוצות (פעם בשבוע). האימון מדי יום מאפשר לגוף "לזכור" את הנלמד בשיעור הקודם, לכן ניתן לצמצם בתרגילי חזרה ולהשיג התקדמות מהירה יותר. בדרך כלל מחיר של קייטנה כזו הוא מעט גבוה מקייטנות אחרות, אך אם תיקחו בחשבון את עלות שיעורי השחייה, תגלו שהסכום הכולל זול יותר מאשר רכישת כל דבר בנפרד.
 
שיעור שחייה פרטי בירושלים
לשיעורים פרטיים יש יתרון משמעותי על פני שיעורים בקבוצה. מיקוד  תשומת לבו של המדריך רק בילד שלך והתאמת השיעור לצרכיו ולרמתו, מאיצים את קצב הלימוד ומקדמים את הילד בצורה בלתי רגילה. שיעורים פרטיים מומלצים במיוחד במקרים של חשש ממים או בשלבי הלימוד הראשנים (נשימה נכונה, ציפה והתחלת לימוד התנועות).
 
שחיית פעוטות
רבות נכתב על יתרונות ההתנסות במים בגיל צעיר מאוד (חיזוק השרירים, הקואורדינציה, שיווי המשקל, הנשימה והביטחון העצמי). ניסיוני מראה, כי ילדים שלמדו מגיל שנה, הגיעו עם בסיס שחייה איתן, למדו מהר והרגישו בטוחים במים יותר מאשר ילדים אחרים בני גילם.
 
 
 
 
   
  ארנון אבני - שחייה לאיכות חייםגלגל הצלה-הידרותרפיהשילובים - מרכז לספורט ובריאותמדריך עסקים,וואטסו ושחיית תינוקות בצפוןהדרכת יוגה לילדים - סדנאות לימוד וחוגים,דרך המים-מרכז שחייה לתינוקות וילדיםהידרותרפיה,בית ספר לשחייה בפתח תקווה,לימוד שחייה בחיפה,swimming lessons in jerusalem,private swimming lesson,סיורים בירושלים

לייבסיטי - בניית אתרים