פשוט לשחות - Simply Swim - המצאת משקפת השחייה
       
   
פרטי התקשרות :
טל' : 052.4238.659
info@simplyswim.co.il

שעות פעילות :
א'-ה' : 08:00-22:00
ו' : 08:00-18:00


בריכות בירושלים
מלון גני י"ם - שד' הרצל

 
 

 

איך המציאו את משקפת השחייה

מאת :אפרת יושע
סיפור הרפתקאות על שלושה ילדים שצריכים להציל את ההורים שלהם מכישוף שהפך את הוריהם לחיות. זהו סיפור על תושייה, אומץ, שיתוף פעולה וחברות. על איך הקטנים יכולים להציל ולעזור את הגדולים.
באמצעותו אנו לומדים להכיר תכונות שונות של בעלי חיים, למה דברים שוקעים וצפים ומה זה צבע שקוף.
זהו סיפור שכתבתי בשיתוף מורים וגננות. אני משלב אותו בפעילויות בגני ילדים וגם בקייטנת יולי אוגוסט 2017 בירושלים.
 
היה היה פעם מעבר להרי החושך כפר דייגים קטן. בכפר גרו שלושה חברים טובים גילי,צילי ומילי.
שלושת החברים היו עושים הכול ביחד. הם היו קוטפים אגוזי קוקוס ביחד, בונים ארמונות בחול ביחד וכל ערב לפני שהשמש הייתה שוקעת הם היו הולכים לאגם ומחכים להוריהם כדי לראות מה הם תפסו ברשת שלהם. לפעמים זה היה דג זהב שהיו שמים באקווריום לפעמים זו הייתה קונכייה שאם היית מצמיד אותה לאוזן יכולת לשמוע את גלי הים שמעבר להרי החושך.
יום אחד כשדייגים הלכו לדוג השתוללה לפתע סופה איומה ונוראה. הגלים היו כל כך גבוהים והעננים היו כל כך כהים וגשם ירד כל כך חזק שהם לא הצליחו למצוא את הדרך חזרה לכפר.
הדייגים לא ידעו מה לעשות, התחיל להיות מאוחר והשמש החלה לשקוע. להפתעתם הם גילו ממש באמצע האגם - עץ. הם לא ידעו שזה לא היה סתם עץ אלא עץ תפוחים מכושף.
שמחים וטובי לב הם קשרו את הסירה אל העץ וטיפסו למעלה. ולהפתעתם הם גילו על אחד מענפיו צריף, בית קטן מעץ. הם לא ידעו שבצריף גרה לפני הרבה שנים קוסמת.
הדייגים נכנסו לצריף תלו את הבגדים הרטובים לייבוש ונשכבו לישון.
בבוקר כשהם קמו ופתחו את החלון הם גילו שהשמיים בהירים ומי האגם שקטים והסופה עברה וחלפה לה. שמחים וטובים לב הם לבשו את הבגדים היבשים וירדו לסירה. מכיוון שלא אכלו כל היום כל אחד קטף תפוח אחד לדרך. בעשר בבוקר בדיוק הם עצרו לארוחת בוקר. אבא של מילי שלקח ביס מהתפוח (ועכשיו אני צריך שתעזרו לי לנחש) הפך לחיה עם פרווה חומה שמאוד אוהבת בננות. לאיזה חיה אתם חושבים שהוא נהפך להיות?(תשובה : קוף) אבא של גילי שלקח ביס מהתפוח הפך לציפור עם מקור חזק וציפורניים גדולות, שנקרות טפרים, הכנפיים שלו כל כך גדולות שהוא לא צריך לנפנף בהם כדי לעוף אלא רק לפרוש אותם ולעלות במעגלי בעזרת אוויר חמים, לאיזה ציפור הוא נהפך להיות?(תשובה : לנשר). אבא של צילי שלקח ביס מהתפוח הפך להיות לחיה שיכולה לחיות גם מחוץ למים וגם בתוך המים, לאיזה חיה הוא נהפך להיות? לתת להם לחשוב על כל מיני חיות, למי שמתקשה אפשר לתת רמז זאת חיה שיש לה בית על הגב. התשובה היא כמובן צב ים. אפשר להוסיף ולומר שלבעלי חיים שיכולים לגדול בתוך ומחוץ למים קוראים דו-חיים. דו משמעו שניים ,והכוונה לבעלי החיים שיכולים לחיות בשני המקומות – בתוך ומחוץ למים).
כשהסירה הגיעה לחוף והילדים, שכבר מאוד התגעגעו, רצו לראות את ההורים שלהם. להפתעתם הם גילו בתוך הסירה צב ים, קוף ונשר. בהתחלה הם לא הבינו מה קרה להורים שלהם, אבל אז הם ראו את שלושת התפוחים בקצה הסירה, והבינו שהסיפור שסיפרו להם לפני השינה על עץ התפוחים המכושף באמצע האגם לא היה סתם סיפור אלא סיפור אמיתי. הילדים ישבו מתחת לעץ הקוקוס וחשבו מה לעשות. גילי אמרה יש רק אדם אחד שיכול להציל את ההורים שלנו זהו הרופא הזקן והחכם שנמצא בקצה השני של האגם. אבל הילדים היו קטנים ועוד לא לקחו קורס שחייה בירושלים ולא ידעו איך להגיע לשם. הקוף שהבין את שפת בני האדם עלה במוחו רעיון הוא טיפס על עץ הקוקוס וזרק אגוז קוקוס אל מי האגם.
שאלה : מה אתם חושבים שאגוז הקוקוס צף או שקע?
התשובה : אגוז הקוקוס קל יותר מהמים לכן הוא צף.
שאלה :  מה יש בפנים שהופך אותו לקל?
התשובה : באגוזי קוקוס יש הרבה דברים : חלב קוקוס, הבשר הלבן של הקוקוס, ויש עוד דבר אחד שהופך אותו לקל באמת. אם תפתחו את אגוז הקוקוס תגלו בפנים שיש "חור" גדול מלא באוויר. ואוויר הרי קל הרבה יותר ממים ולכן אגוזי קוקוס צפים.
ממשיכים בסיפור
צילי ראתה שאגוז הקוקוס צף על המים ועלה במוחה רעיון גאוני. היא לקחה כמה אגוזי קוקוס וקשרה אותם לענף ארוך וגמיש. כשהיא נכנסה למים עם חגורת אגוזי הקוקוס היא הרגישה שהיא צפה על פני המים, וכך בלי להרגיש היא המציאה את חגורת המצופים הראשונה בעולם. כל הילדים עשו בדיוק כמוה ואפילו שהם לא ידעו לשחות הם עשו סיבובים עם הידיים והרגליים כמו שראו את ההורים שלהם עושים. הנשר עף למעלה והראה להם את הדרך לבקתה של הרופא הזקן והחכם וצב הים שחה לידם וכשמישהו התעייף או בלע מים הוא עלה לנוח על הגב שלו.
כשהילדים הגיע לצד השני של האגם הם ראו את הבקתה של הרופא הזקן והחכם דפקו בדלת וסיפרו לו מה קרה. הרופא הקשיב ואמר : "הקוסמת שכישפה את העץ לא הייתה באמת רעה והיא ידעה שאם מישהו יאכל מעץ התפוחים הוא יהפוך לחיה לכן היא יצרה עוד עץ תפוחים קטן מזהב ומי שיאכל מפירותיו יהפוך חזרה לבן אדם. בגלל שהעץ יקר מאוד היא החביאה אותו בתוך מערה שנמצאת בתוך בריכה שנמצאת בקצה היער.
הילדים אמרו תודה לרופא הנשר ששמע את הסיפור עף למעלה והראה להם את הדרך לבריכה. וכשהילדים עברו את היער והגיעו לבריכה והכניסו את ראשם למים הם לא הצליחו לראות את המערה הכול היה מטושטש, כי העיניים שלנו לא רגילות לראות מתחת למים. הם לא ידעו מה לעשות.
ואז מילי ראתה על שפת הבריכה צדפות שקופות.
שאלה : אתם יודעים מה זה צבע/חומר שקוף?
תשובה :חומר לראות דרכו.
שאלה : אלו דברים שקופים אתם מכירים?
ממשיכים בסיפור
כאשר מילי את הצדפות השקופות עלה במוחה רעיון גאוני.
היא לקחה שתי צדפות שקופות חיברה אותם עם ענף ארוך וגמיש הצמידה לעיניים וקשרה מאחורה, וכשהיא הכניסה את ראשה למים היא הצליחה לראות את כל הדגים והצמחים המיוחדים שגדלו בבריכה ואפילו היה סוסון ים קטן שעשה לה שלום עם הזנב. וכך בלי להרגיש היא המציאה את משקפת השחייה הראשונה בעולם. ובקצה הבריכה מאחורי השיחים היא ראתה פתח קטן, זו הייתה המערה שהרופא הזקן והחכם סיפר עליה. צילי וגילי עשו גם הם משקפות שחייה, לקחו נשימה עמוקה, צללו למים ונכנסו אל המערה. בתוך המערה הם ראו משהו מנצנץ בחשיכה, זה היה עץ תפוחי הזהב בדיוק כמו שהרופא הזקן והחכם סיפר להם. הם לקחו תפוח אחד חבשו חזרה את המשקפת לקחו נשימה עמוקה וצללו למעלה. הם גילו שנהיה כבר מאוחר והשמש מתחילה לשקוע. הם החלו לרוץ לעבר האגם קשרו את חגורת המצופים על המותניים חבשו את משקפת השחייה על העיניים והחלו לשחות חזרה אל הכפר. הילדים לא ידעו שכל ערב לפני שהשמש שוקעת יוצאים מתרדמתם דגי הקוקונוד.
שאלה : אתם יודעים מה דגי הקוקונוד הכי אוהבים לאכול הוא?
רמז : איזו מילה מסתתרת בשם של הדגים?
תשובה : קוקוס.
מבלי להרגיש הדגים החלו לאכול אגוז אחר אגוז מחגורת המצופים וכשילדים הגיעו לכפר ויצאו מהמים הם גילו שהדגים אכלו את כל אגוזי הקוקוס. בגלל שהם שחו הרבה והיה להם חשוב להציל  את ההורים שלהם הם למדו לשחות בלי חגורת מצופים בכלל.
הילדים חתכו את התפוח לשלושה חלקים והביא חתיכה לקוף, חתיכה לנשר וחתיכה לצב הים. וכשהחיות אכלו מהתפוח ופוף הם הפכו בן רגע להיות חזרה להורים שלהם.
ההורים חיבקו את הילדים ואמרו להם :"תראו אפילו שאתם קטנים ולא ידעתם לשחות הצלחתם גם להמציא את משקפת השחייה וגם את חגורת המצופים וגם ללמוד לשחות והכול ביום אחד וכל זה בגלל שהיה לכם חשוב להציל אותנו.
הילדים שבאמת היו מיוחדים וחכמים עשו עוד דבר אחד. הם לקחו זרע מתפוח הזהב שתלו באדמה והשקו במים.
שאלה : למה אתה חושבים שהם עשו את זה?
תשובה :כדי שאם מישהו יאכל בטעות מעץ התפוחים המכושף ויהפוך לבעל חיים, יהיה להם עץ תפוחי זהב משלהם כדי לרפא אותו.
וזה הסיפור איך המציאו ,לגמרי במקרה, את משקפת השחייה (וחגורת) הראשונה בעולם.

 
-     הסוף    -
 
 
 
 
   
  ארנון אבני - שחייה לאיכות חייםגלגל הצלה-הידרותרפיהשילובים - מרכז לספורט ובריאותמדריך עסקים,וואטסו ושחיית תינוקות בצפוןהדרכת יוגה לילדים - סדנאות לימוד וחוגים,דרך המים-מרכז שחייה לתינוקות וילדיםהידרותרפיה,בית ספר לשחייה בפתח תקווה,לימוד שחייה בחיפה,swimming lessons in jerusalem,private swimming lesson,סיורים בירושלים

לייבסיטי - בניית אתרים