פשוט לשחות - Simply Swim - איך בוחרים מדריך שחייה?
       
   
פרטי התקשרות :
טל' : 052.4238.659
info@simplyswim.co.il

שעות פעילות :
א'-ה' : 08:00-22:00
ו' : 08:00-18:00


בריכות בירושלים
מלון גני י"ם - שד' הרצל

 
 

 

איך בוחרים מדריך שחייה מנצח?

מאת :אפרת יושע
 
לימוד שחייה בירושלים הוא אחד מכישורי החיים החשובים שילדכם ילמד. שחייה נכונה מעניקה לילדכם את הביטחון במים ולכם שקט נפשי. כמו-כן מגיע שלב שבו הילדים כבר הולכים עם חבריהם לבריכה או לים ללא פיקוח של מבוגר. אז איך מוצאים את המקום הטוב ביותר ללימוד שחייה?
אנו בפשוט לשחות, מרכז לימודי שחייה בירושלים, מציג בפניכם "רשימת מכולת" שתאפשר לכם לבדוק ולהחליט היכן לרשום את ילדיכם בין אם לשיעור שחייה פרטי בירושלים, חוג שחייה, או קייטנה בירושלים 2017 לשחייה.


בדיקה ראשונית
קרבה לבית : עדיף שלימודי השחייה יהיו קרוב ביותר למקום מגורנו. בית ספר לשחייה מרוחק מהבית יקשה על ההורים והילדים, במיוחד בערים כשיש פקקים או במהלך החורף בימים גשומים וקרים.
המלצות חברים :  חשוב לשמוע המלצות מבעלי ניסיון לחיוב או לשלילה שלילה. בעידן האינטרנט כדאי להיכנס לפורומים של הורים בפייסבוק לשמוע המלצות או לשאול את חוות דעתן של בית לשחייה מסוים.
עונתיות : מכיוון שלימוד שחייה הינו תהליך ארוך, במיוחד בגילאי 4-6, חשוב לשמור על רצף, יש למצוא בריכה מקורה ומחוממת  שעובדת לאורך כל השנה. בית ספר לשחייה שעובד כל השנה יכול להעיד על רצינות, על מדריכים מנוסים יותר שעובדים על בסיס שנתי ולא רק לתקופת הקיץ.

שיחת טלפון
לאחר הסינון הראשוני, נותרתם עם מספר אפשרויות. זה הזמן להתקשר ולהתרשם בצורה ישירה יותר וגם לקבל תשובות לשאלות להשלמת התמונה.
מדריך השחייה
בית ספר עם שם טוב לא מספיק. חשוב לדעת בדיוק מי מדריך השחייה שילמד את ילדך. אחרי הכל הוא זה שילווה את ילדך במים ויקבע את קצב ההתקדמות והחווית הלימוד  של ילדכם מלימודי השחייה
תעודות הסמכה : חשוב לשאול האם מדריך שחייה בירושלים יש תעודה ממוסד מוכר בארץ (משרד החינוך, וינגייט,אוהלו ומכללות לחינוך גופני אחרות). לא צריך להתבייש ולבקש לראות את התעודה בפועל.
שנות ותק : חשוב לשאול כמה שנות ניסיון יש למדריכי השחייה. כדי לוודא שהמדריכים לא סיימו זה עתה קורס מדריכי השחייה ועדיין לא הספיקו לעבוד עם ילדים.
כמו כן כדאי לדעת כמה שנים פועל בית הספר לשחייה במקום הנוכחי?  האם יש קביעות למדריכי השחייה או שמא  הם מתחלפים בכל שנה? האם מדריכי השחייה עובדים לאורך כל השנה בלימוד שחייה או שמא רק בחודשי הקיץ?

ערך מוסף : האם למדריכי יש רקע או הכשרה נוספת בעבודה עם ילדים או בטיפול במים. מדריכי שחייה בעלי הכשרת הידרותרפיה יוכלו לשלב גם תרגילים הידרותרפיים לחיזוק חגורת הכתפיים לשפר את היציבה ולתת תרגילים לשיפור המוטוריקה הגסה והעדינה המשפרת את יכולת הכתיבה. מדריך שחייה בירושלים  בעל רקע בחינוך יכול להתמודד בצורה טובה יותר עם ילדים עם הפרעת קשב וריכוז או ילדים עם חוסר ביטחון במים.

עלות : שיעור שחיה בירושלים יכול להימשך מספר חודשים לכן חשוב לדעת האם עלות שיעורי השחייה (בין בחרנו בשיעור פרטי או קבוצתי) עומד בתקציב שהגדרנו לעצמינו.
גודל הקבוצה ומשך השיעור : אם בחרנו בשיעור קבוצתי חשוב לבדוק מה מספר הילדים המירבי שיכולים לשים בקבוצה. קבוצה גדולה מדי (יותר משישה ילדים), במיוחד בגילאים צעירים או בקבוצות מתחילים, מקשים על היכולת של מדריך השחייה לתת תשומת לב לכל ילד ושל הילד להתרכז ופוגעים ביכולת הלימוד. יחד אם זאת ברמות מתקדמות יותר או בגילאים גדולים יותר (גיל 7 ומעלה) יש פחות חשיבות לגודל הקבוצות מכיוון שהילדים בעלי יכולת עצמאית וכושר הריכוז גבוהים יותר.כמו כן כדאי לשאול האם המדריכים מלמדים מתוך הבריכה ,המאפשרים יחס אישי ותשומת לב רבה יותר.
שיעור ניסיון : מקובל לבקש שיעור ניסיון לפני שרושמים את ילדיכם ללימוד השחייה ומתחייבים חשוב ל"בדוק את השטח" ולהתרשם מאיכות הבריכה המתקנים והמורים.
ביטוח : חשוב לוודא שלבית ספר לשחייה יש ביטוח אחריות מקצועית כדי שהילדים יהיו מכוסים במהלך השיעור מכל תאונה וביטוח צד ג' לכיסוי תאונות שקורות מחוץ לשיעור השחייה כמו למשל החלקה במקלחת).

השיעור הראשון
בשיעור הראשון כדאי לשים לב לפרטים הבאים :

הבריכה המתקנים 
מהו אורך הבריכה ?
האם הבריכה נקייה ומתוחזקת ?
האם סביבת הבריכה בטיחותית לשים לב שאין שלוליות מים מסביב לבריכה?
?האם יש מסלול נפרד לשיעורי השחייה
האם המים חמים ונעימים?
האם המלתחות נקיות ומתוחזקות?
האם יש פן לייבוש השיער ?
האם יש גישה נוחה וקרובה למקלחות ולחנייה?
האם יש חנייה פנויה בקרבת הבריכה?
האם יש מסלול שחייה נפרד לשיעורי השחייה


מדריך השחייה ואופן השיעור
האם המדריך מגיע בזמן?
מהי רמת המשמעת וההקשבה בשיעור?
האם המדריך מצליח לתת יחס אישי ותשומת לב לכל תלמיד גם בקבוצה?
האם נראה שהתלמידים נהנים ויש קשר אישי טוב עם מדריך השחייה?
איך הוא מתמודד עם בעיית משמעת, קושי או פחד של אחד התלמידים?
האם נראה שהמדריך שם לב לאופן ביצוע התרגיל של התלמידים מתקן ומעיר הערות במידת הצורך?
האם קיים מגוון של אביזרי שחייה כגון : נודלים, לוחות ציפה, סנפירים, חגורות מצופים, מצופי ידיים, אביזרי צלילה, ומשקפות.

אנו רואים חשיבות עליונה בערך השחייה ומקווים שהקווים המנחים שהצענו במאמר יעזרו לכם לקבל את ההחלטה התאימה בבחירת בית הספר שחייה המתאים ביותר לילדכם. 

 
 
 
 
   
  ארנון אבני - שחייה לאיכות חייםגלגל הצלה-הידרותרפיהשילובים - מרכז לספורט ובריאותמדריך עסקים,וואטסו ושחיית תינוקות בצפוןהדרכת יוגה לילדים - סדנאות לימוד וחוגים,דרך המים-מרכז שחייה לתינוקות וילדיםהידרותרפיה,בית ספר לשחייה בפתח תקווה,לימוד שחייה בחיפה,swimming lessons in jerusalem,private swimming lesson,סיורים בירושלים

לייבסיטי - בניית אתרים